Boys 10 Yrs/Over 100m Freestyle - Heats (Declared Winners)

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Max Morris13BelperMarlin 1:02.08  379 29.99
2.John-Petre Vassilev-Ne13Co Derby 1:02.43  373 29.63
3.Tom Trueman13Rykneld 1:05.45  323 30.95
4.Charlie Stokes13Cheadle 1:05.63  321 31.14
5.Thomas Brompton13Co Derby 1:07.52  294 32.13
6.Shinnosuke Kuroda13Co Derby 1:09.21  273 33.16
7.Charlie Outram13BelperMarlin 1:11.46  248 34.32
8.Adam Bulmer13Dove Valley 1:16.43  203 36.59
 James Walker13Co Derby DNC     

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Toma Tokiwa-Smith14Co Derby 58.24  459 27.81
2.Daniel Waterfall14BelperMarlin 1:03.30  357 31.05
3.Joe Bagley14Swadlincote 1:04.23  342 30.34
4.Donal Hay14Co Derby 1:05.79  318 31.16
5.Jake Jones14Co Derby 1:06.63  306 32.06
6.Jack Hawksworth14Swadlincote 1:06.71  305 32.54
7.Mackenzie King14Co Derby 1:08.72  279 32.84
8.Charlie Bagguley14Market Dray 1:19.79  178 37.81
9.Dominic James14Swadlincote 1:21.06  170 37.89
 Oliver Hooper14Co Derby DNC     
 Oliver Hooper14Co Derby DQ ST     

Disqualification Codes

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Jensen Hulbert16Co Derby 57.05  488 27.49
2.Jamie Brown24Co Derby 59.11  439 29.09
3.Justin Yeung15Haden Hill 59.56  429 28.92
4.Samuel Eyre16Cheadle 1:00.11  417 28.12
5.Gregory Bilinski15Co Derby 1:00.63  407 29.47
6.Cameron Haynes16BelperMarlin 1:00.74  405 29.34
7.Edmund Spink17Co Derby 1:00.90  401 29.08
8.Benjamin Wells15Swadlincote 1:01.38  392 29.96
9.Sandy Jarvis15Loughborough 1:01.76  385 30.06
10.Charles Scotcher15Ashbourne 1:02.35  374 29.79
11.Henry Francis15Co Derby 1:05.05  329 31.55
12.Iain Macpherson15Co Derby 1:07.33  297 32.16
13.Paul Haswell16Ashbourne 1:10.08  263 33.39
 Jasper Williams16Co Derby DNC     

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Findlay Cordle10Co Derby 1:19.87  178 38.64
2.Finn Pritchard10Cheadle 1:25.74  143 41.44
3.Oliver Stokes10Cheadle 1:36.56  100 38.94
4.Patrick Cain10Co Derby 1:44.22  80 48.47
 Sebastian Hibbs10Co Derby DNC     

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Sebastian Lee11Co Derby 1:08.91  277 33.54
2.Archie Heron11Co Derby 1:11.47  248 34.36
3.Joshua Saddington11Co Derby 1:12.53  237 34.58
4.Noah Hampton11Market Dray 1:22.78  160 39.25
5.Sky Rupac11Co Derby 1:25.56  144 41.27
6.Benjamin Kadoch11Co Derby 1:28.85  129 42.11
7.Benjamin Barker11Co Derby 1:32.32  115 44.48
8.Kieran Brisbourne11Market Dray 1:41.73  86 47.54

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Sammy Rahimzadeh12Bramcote 1:11.06  252 34.27
2.Benjamin Twynham12Dove Valley 1:12.30  240 34.89
3.Reuben Mason12Co Derby 1:12.41  239 34.65
4.Daniel Ellis12Rykneld 1:18.43  188 37.81
5.Reian Ward12Co Derby 1:18.77  185 38.20
6.Luke Waterfall12BelperMarlin 1:19.42  181 38.16
7.Thomas Parry12Cheadle 1:20.21  175 38.21
8.Lee Bickley12Co Derby 1:20.73  172 37.56
9.Keefe McGrath12Swadlincote 1:22.39  162 38.70
10.Hayden Cotton12Co Derby 1:24.99  147 39.47
11.Owen Lancaster12Co Derby 1:26.05  142 40.58
12.George Euston12Co Derby 1:32.03  116 44.53

UP