Boys 10 Yrs/Over 100m IM - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Findlay Cordle10Co Derby 1:30.32  176 
2.Finn Pritchard10Cheadle 1:44.11  115 
3.Joseph Murphy10Co Derby 1:45.67  110 
4.Patrick Cain10Co Derby 2:06.41  64 
 Sebastian Hibbs10Co Derby DNC    
 Oliver Stokes10Cheadle DQ SL 1L    
 Finlay Howe10Ashbourne DQ T 2L    

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Sebastian Lee11Co Derby 1:20.02  253 
2.Joshua Saddington11Co Derby 1:23.34  224 
3.Archie Heron11Co Derby 1:24.03  219 
4.Jimmy Hopkinson11Cheadle 1:24.32  216 
5.Daniel Hopkinson11Cheadle 1:27.42  194 
6.Benjamin Kadoch11Co Derby 1:39.03  133 
7.Sky Rupac11Co Derby 1:40.07  129 
 Benjamin Barker11Co Derby DQ T 1L    

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Benjamin Twynham12Dove Valley 1:23.02  227 
2.Ben Atkinson12Co Derby 1:24.15  218 
3.Lee Bickley12Co Derby 1:28.34  188 
4.Reian Ward12Co Derby 1:31.62  169 
5.Luke Waterfall12BelperMarlin 1:31.73  168 
6.Keefe McGrath12Swadlincote 1:34.08  156 
7.Owen Lancaster12Co Derby 1:34.79  152 
8.Thomas Parry12Cheadle 1:35.04  151 
9.Hayden Cotton12Co Derby 1:36.55  144 

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Charlie Outram13BelperMarlin 1:20.54  248 
2.Shinnosuke Kuroda13Co Derby 1:20.80  246 

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Oliver Hooper14Co Derby 1:13.80  323 
2.Daniel Waterfall14BelperMarlin 1:14.08  319 
3.Jack Hawksworth14Swadlincote 1:15.83  298 
4.Donal Hay14Co Derby 1:16.90  285 
 Oliver Hooper14Co Derby DNC    

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Edmund Spink17Co Derby 1:07.75  418 
2.Samuel Eyre16Cheadle 1:08.30  408 
3.Charles Scotcher15Ashbourne 1:10.65  368 
4.Paul Haswell16Ashbourne 1:14.12  319 
5.Henry Francis15Co Derby 1:14.23  317 
6.Iain Macpherson15Co Derby 1:17.05  284 
 Charlie Gordon15Cheadle DNC    

UP