Boys 10 Yrs/Over 50m Freestyle - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Findlay Cordle10Co Derby 34.51  202 
2.Oliver Stokes10Cheadle 37.27  160 
3.Finn Pritchard10Cheadle 37.88  152 
4.Finlay Howe10Ashbourne 40.91  121 
5.William Bulmer10Dove Valley 43.42  101 
6.Zachariah Dale10Cheadle 44.07  97 
7.Oliver Walker10Co Derby 44.30  95 
8.Patrick Cain10Co Derby 44.61  93 

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Sebastian Lee11Co Derby 31.92  255 
2.Joshua Saddington11Co Derby 32.12  250 
3.Archie Heron11Co Derby 33.34  224 
4.Jimmy Hopkinson11Cheadle 34.79  197 
5.Daniel Hopkinson11Cheadle 35.31  188 
6.Noah Hampton11Market Dray 35.99  178 
7.Benjamin Kadoch11Co Derby 38.50  145 
8.Benjamin Barker11Co Derby 40.28  127 
9.Kieran Brisbourne11Market Dray 44.84  92 

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Matthew Dunnachie12Rykneld 32.88  233 
2.Reuben Mason12Co Derby 33.03  230 
3.Ben Atkinson12Co Derby 33.62  218 
4.Corey Kohut12BelperMarlin 34.06  210 
5.Reian Ward12Co Derby 34.88  195 
6.Luke Waterfall12BelperMarlin 35.18  190 
7.Lee Bickley12Co Derby 35.61  184 
8.George Euston12Co Derby 39.25  137 
9.Joshua Ottoway-Foster12Ashbourne 41.08  119 

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.John-Petre Vassilev-Ne13Co Derby 27.97  380 
2.Tom Trueman13Rykneld 29.62  320 
3.Charlie Stokes13Cheadle 29.75  315 
4.James Walker13Co Derby 30.92  281 
5.Elliot Poplar13BelperMarlin 31.93  255 
6.Thomas Brompton13Co Derby 32.22  248 
7.Matthew Haynes13Cheadle 32.67  238 
8.Adam Bulmer13Dove Valley 32.78  236 
9.Jolyon Wooddisse13Ashbourne 33.68  217 
 William Carroll13Ashbourne DQ ST    

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Oliver Hooper14Co Derby 27.20  413 
2.Toma Tokiwa-Smith14Co Derby 27.46  401 
3.Howie Barden14BelperMarlin 27.92  382 
4.Daniel Waterfall14BelperMarlin 29.29  330 
5.Joe Bagley14Swadlincote 29.51  323 
6.Donal Hay14Co Derby 29.61  320 
7.Jake Jones14Co Derby 29.71  317 
8.Mackenzie King14Co Derby 31.24  272 
9.Joshua Welford14Loughborough 31.84  257 
10.William Stone14Loughborough 32.35  245 
11.Jacob Atkinson14Co Derby 32.42  244 
12.Dominic James14Swadlincote 35.33  188 
13.Charlie Bagguley14Market Dray 38.69  143 
 Oliver Hooper14Co Derby DNC    

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Henry Kaczmarczyk19Co Derby 25.96  475 
2.George Chamberlain18BelperMarlin 26.27  458 
3.Samuel Eyre16Cheadle 26.57  443 
4.Connor Boylan19Melton M'bry 26.79  432 
5.Kyle Swannick18Co Derby 27.06  419 
6.Samuel Holland21Ellesmere Co 27.13  416 
7.Jensen Hulbert16Co Derby 27.28  409 
8.Joel Muir15Co Derby 27.34  406 
9.Cameron Haynes16BelperMarlin 27.92  382 
10.Gregory Bilinski15Co Derby 27.96  380 
11.Paul Haswell16Ashbourne 27.99  379 
12.Charlie Gordon15Cheadle 28.30  366 
13.Michael Brown15Swadlincote 28.32  366 
14.Charles Scotcher15Ashbourne 28.48  359 
15.Alex Farmer15Worcester 28.52  358 
16.Edmund Spink17Co Derby 28.61  355 
17.Benjamin Wells15Swadlincote 29.05  339 
18.Matthew Moody15Ashbourne 29.09  337 
19.Sandy Jarvis15Loughborough 29.24  332 
20.Henry Francis15Co Derby 29.53  322 
21.Iain Macpherson15Co Derby 30.18  302 
22.Stephen Elliott17Ashbourne 31.01  278 

UP