Boys 10 Yrs/Over 200m IM - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Findlay Cordle10Co Derby 3:08.44  196 44.031:29.522:27.37
2.Oliver Stokes10Cheadle 3:30.26  141 47.451:42.70-

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Sebastian Lee11Co Derby 2:50.96  263 38.251:22.802:13.88
2.Joshua Saddington11Co Derby 3:00.44  224 39.151:26.222:20.00
3.Daniel Hopkinson11Cheadle 3:02.33  217 40.661:26.572:22.72
4.Jimmy Hopkinson11Cheadle 3:02.54  216 -1:30.382:23.62
5.Archie Heron11Co Derby 3:03.71  212 41.441:25.342:23.02
 Sky Rupac11Co Derby DQ T 3L       

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Lee Bickley12Co Derby 3:13.82  180 41.331:31.152:27.43
2.Reian Ward12Co Derby 3:16.70  173 48.461:37.142:35.30
3.Hayden Cotton12Co Derby 3:18.05  169 49.431:37.512:34.53

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.John-Petre Vassilev-Ne13Co Derby 2:37.59  336 -1:13.451:59.59
2.Charlie Stokes13Cheadle 2:38.94  328 35.041:15.502:04.55
3.Max Morris13BelperMarlin 2:41.64  311 34.961:16.302:07.02
4.James Walker13Co Derby 2:42.09  309 35.201:15.402:04.94
5.Thomas Brompton13Co Derby 2:54.48  248 38.201:22.992:17.70
 Luca Tramontano13Rykneld DQ T 5L       

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Toma Tokiwa-Smith14Co Derby 2:25.10  431 31.961:07.251:51.65
2.Howie Barden14BelperMarlin 2:34.99  353 32.911:15.741:58.70
3.Daniel Waterfall14BelperMarlin 2:36.14  346 35.0452.291:16.99
4.Jack Hawksworth14Swadlincote 2:42.73  305 36.551:18.532:05.77
5.Oliver Hooper14Co Derby 2:43.76  300 33.291:14.772:06.62
6.Donal Hay14Co Derby 2:51.02  263 34.861:16.812:10.79
7.Joshua Welford14Loughborough 3:01.66  219 37.761:25.492:21.45

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Joel Muir15Co Derby 2:23.74  443 31.111:08.541:52.04
2.Edmund Spink17Co Derby 2:24.02  441 30.451:10.551:51.55
3.Jensen Hulbert16Co Derby 2:25.06  431 31.721:08.221:53.07
4.Gregory Bilinski15Co Derby 2:30.40  387 -1:12.551:55.40
5.Benjamin Wells15Swadlincote 2:31.65  377 34.351:15.281:57.80
6.Jamie Brown24Co Derby 2:32.21  373 32.201:12.662:32.21
7.Alex Farmer15Worcester 2:35.20  352 33.601:10.151:59.23
8.Henry Francis15Co Derby 2:41.58  312 35.461:18.002:07.53
9.Iain Macpherson15Co Derby 2:45.44  290 36.031:18.172:09.46
 Michael Baxter15Swadlincote DNC       

UP