Boys 10 Yrs/Over 200m Freestyle - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Adam Barlow10Chase 3:14.52  133 42.681:34.402:27.57

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Joe Stratton11StaffordApex 2:29.40  294 34.851:13.331:52.56
2.Max Morris11Co Derby 2:41.10  234 36.221:16.911:59.49
3.Nat Miller-Walters11Co Derby 2:43.71  223 37.931:20.362:03.43
4.Charlie Stokes11Cheadle 2:51.32  195 37.271:22.302:08.37
5.Kieran Thompson11Mansfield 2:52.51  191 39.131:25.282:10.63
6.Buddy Deakes11Newcastle St 2:56.02  179 39.721:26.512:14.53
7.James Walker11Co Derby 2:58.58  172 40.381:26.582:14.70
8.Matthew Haynes11Cheadle 3:14.73  132 42.211:32.782:25.75
9.Archie Fountain11Cheadle 3:30.03  105 43.491:38.952:36.52
 Owen Harding11Sherwood DNC       

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Matthew Fearn12Kimberley 2:29.55  293 35.431:14.481:53.31
2.Toby Paterson12StaffordApex 2:29.78  292 33.551:12.401:51.97
3.Harrison Turner12StaffordApex 2:30.64  287 35.241:13.831:52.87
4.Zack Hancox12StaffordApex 2:32.05  279 34.761:14.051:54.47
5.Scott Rattray12StaffordApex 2:40.24  238 35.991:17.832:01.03
6.Archie Bell12Cheadle 2:49.44  201 37.491:22.032:07.52
7.Alexander Holt12Ashbourne 2:50.36  198 37.701:23.382:09.50
8.Ernie Cresswell12DerbyPhoenix 2:55.91  180 37.381:21.982:08.07
9.Samuel Hull12Chase 3:05.68  153 40.791:30.482:20.36
 Jacob Veale12Chase DNC       

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Ethan Billinge13Co Derby 2:14.67  401 31.311:05.941:40.92
2.Henry Oliver13Winsford 2:15.47  394 31.731:06.241:41.26
3.Lewis Jones13Chase 2:17.03  381 31.451:06.301:42.03
4.Thomas Wyatt13DerbyPhoenix 2:23.35  333 33.901:10.091:47.61
5.Guy Bayley13StaffordApex 2:25.59  317 33.531:10.741:49.53
6.Matthew Spalton13Bramcote 2:30.84  285 35.571:14.931:54.72
7.Arthur Mears13StaffordApex 2:31.85  280 34.581:13.511:53.91
8.Ryan Patel13Radford 2:32.48  276 35.431:14.401:54.09
9.Iain Macpherson13Co Derby 2:34.63  265 34.611:14.561:55.78
10.Charles Scotcher13Ashbourne 2:43.54  224 36.481:18.412:02.72
11.Gregory Bilinski13Lichfield 2:45.37  216 34.671:15.391:56.32

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Charlie Palmer14Ilkeston 2:13.85  409 31.031:05.681:41.12
2.Ryan Huddart14Rykneld 2:15.95  390 31.001:05.221:41.01
3.Ethan Lawton14Newcastle St 2:16.50  385 31.041:05.901:41.91
4.Kelsey Edwards14Sutton 2:16.89  382 31.481:06.091:41.90
5.William Murray14Winsford 2:23.11  334 32.861:09.041:46.38
6.Paul Haswell14Ashbourne 2:35.10  262 33.611:12.841:54.65
7.William Wretham14Cheadle 2:37.51  251 35.131:15.101:56.47

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Jack Rowe18StaffordApex 2:05.29  498 28.8559.221:31.55
2.Oliver Purgavie18DerbyPhoenix 2:05.51  496 29.421:01.871:34.51
3.Owen Roberts18Retford 2:05.61  495 28.1759.631:33.17
4.Joshua Veale16Chase 2:08.21  465 30.081:03.011:36.36
5.Daniel Sloan17Ilkeston 2:12.22  424 29.651:03.011:37.42
6.Dalton Smith17Ilkeston 2:12.84  418 28.801:02.101:37.63
7.George Parker15Lichfield 2:14.09  406 29.841:03.521:38.89
8.Simon Hadfield16Lichfield 2:14.50  403 29.461:03.681:40.20
9.Edmund Spink15Co Derby 2:14.97  399 31.501:05.441:40.76
10.Jamie Thomas16Dane Valley 2:17.42  378 31.261:06.001:42.25
11.Joseph Bentley15Lichfield 2:19.80  359 32.971:08.361:44.48
12.Jacob Roberts15Retford 2:25.01  321 32.341:09.611:49.29
13.Alexander Grace15Dane Valley 2:26.40  312 32.101:08.251:46.94
14.Travis Day15Burton 2:29.34  294 34.211:12.581:52.80
 Frederick Woodcock19Hemel Hemp DNC       

UP