Boys 10 Yrs/Over 100m Freestyle - Heats (Declared Winners)

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Lewis Jones13Chase 1:03.56  353 30.74
2.Ronnie Harvey13Co Coventry 1:03.77  349 30.65
3.Ethan Billinge13Co Derby 1:04.27  341 31.00
4.Henry Oliver13Winsford 1:04.50  338 31.36
5.Thomas Wyatt13DerbyPhoenix 1:05.76  319 32.01
6.Charlie Gordon13Cheadle 1:07.25  298 32.35
7.Arthur Mears13StaffordApex 1:10.68  257 34.37
8.Iain Macpherson13Co Derby 1:10.82  255 34.58
9.Matthew Causer13Chase 1:11.40  249 34.38
10.Matthew Moody13Ashbourne 1:13.44  229 35.23
11.Charles Scotcher13Ashbourne 1:15.07  214 37.15
 James Cox13Bramcote DNC     
 Guy Bayley13StaffordApex DNC     

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Kelsey Edwards14Sutton 1:00.50  409 29.10
2.Charlie Palmer14Ilkeston 1:01.80  384 29.73
3.William Murray14Winsford 1:02.51  371 30.37
4.Samuel Eyre14Cheadle 1:03.54  353 29.78
5.Ryan Huddart14Rykneld 1:03.65  351 30.61
6.Ethan Lawton14Newcastle St 1:04.86  332 30.94
7.William Wretham14Cheadle 1:08.39  283 33.24
8.Paul Haswell14Ashbourne 1:10.24  261 33.24

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Matthew Sherriff18Hemel Hemp 54.61  557 26.39
2.Jack Rowe18StaffordApex 56.15  512 27.57
3.Owen Roberts18Retford 56.84  494 28.03
4.Jack Christie17Hemel Hemp 56.86  493 27.38
5.Joshua Veale16Chase 57.85  468 27.98
6.Lewis Adams18Cosacss 58.15  461 28.27
7.William Foster17Ilkeston 58.62  450 28.45
8.George Chamberlain16BelperMarlin 59.22  437 28.33
9.Tom Stanley15Newcastle St 59.80  424 28.30
10.Dalton Smith17Ilkeston 1:00.32  413 28.69
11.Simon Hadfield16Lichfield 1:00.61  407 29.02
12.George Parker15Lichfield 1:01.56  389 29.28
13.Edmund Spink15Co Derby 1:02.52  371 30.22
14.Joseph Bentley15Lichfield 1:03.20  359 30.78
15.Alexander Grace15Dane Valley 1:03.96  346 30.53
16.Jacob Roberts15Retford 1:06.19  312 32.01
17.Travis Day15Burton 1:08.59  281 32.81
18.Daniel Hoyland15Rykneld 1:13.42  229 34.57
 Alex Thurston34NottmLeander DNC     

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Adam Barlow10Chase 1:28.27  131 42.54
2.George Euston10Co Derby 1:36.01  102 48.57

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Joe Stratton11StaffordApex 1:09.77  267 34.51
2.John-Petre Vassilev-Ne11Co Derby 1:09.79  267 34.58
3.Charlie Stokes11Cheadle 1:16.32  204 36.51
4.Nat Miller-Walters11Co Derby 1:16.37  203 37.34
5.Max Morris11Co Derby 1:16.87  199 36.94
6.Harvey Box11Co Derby 1:20.91  171 39.23
7.James Walker11Co Derby 1:21.96  164 39.66
8.Matthew Haynes11Cheadle 1:29.16  128 -
 Owen Harding11Sherwood DNC     
 Brandon Grindey11Cheadle DQ ST     

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Zack Hancox12StaffordApex 1:11.78  245 34.95
2.Harrison Turner12StaffordApex 1:12.20  241 35.33
3.Matthew Fearn12Kimberley 1:12.25  240 34.94
4.Ernie Cresswell12DerbyPhoenix 1:15.23  213 35.73
5.Scott Rattray12StaffordApex 1:15.40  211 35.98
6.Jacob Veale12Chase 1:15.46  211 36.07
7.Donal Hay12Co Derby 1:17.19  197 37.11
8.Archie Bell12Cheadle 1:18.22  189 37.45
9.Alexander Holt12Ashbourne 1:19.21  182 37.28
10.Samuel Hull12Chase 1:26.49  140 41.70
 Jamie Finlow12StaffordApex DNC     

UP