Boys 10 Yrs/Over 100m IM - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Reuben Mason10Co Derby 1:39.33  133 
2.George Euston10Co Derby 1:48.10  103 

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Joe Stratton11StaffordApex 1:20.32  251 
2.John-Petre Vassilev-Ne11Co Derby 1:20.38  251 
3.Nat Miller-Walters11Co Derby 1:28.27  189 
4.Charlie Stokes11Cheadle 1:30.47  176 
5.Max Morris11Co Derby 1:35.08  151 
6.James Walker11Co Derby 1:35.55  149 
7.Brandon Grindey11Cheadle 1:51.33  94 
 Owen Harding11Sherwood DNC    
 Matthew Haynes11Cheadle DQ T 2L    

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Toby Paterson12StaffordApex 1:20.12  253 
2.Zack Hancox12StaffordApex 1:20.72  247 
3.Jacob Veale12Chase 1:21.89  237 
4.Harrison Turner12StaffordApex 1:22.51  232 
5.Archie Bell12Cheadle 1:23.69  222 
6.Matthew Fearn12Kimberley 1:24.30  217 
7.Ernie Cresswell12DerbyPhoenix 1:26.93  198 
8.Scott Rattray12StaffordApex 1:28.30  189 
9.Donal Hay12Co Derby 1:28.83  186 
10.Alexander Holt12Ashbourne 1:29.94  179 
11.Samuel Hull12Chase 1:39.14  133 

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Lewis Jones13Chase 1:15.34  304 
2.Henry Oliver13Winsford 1:15.90  298 
3.Thomas Wyatt13DerbyPhoenix 1:16.72  288 
4.Charlie Gordon13Cheadle 1:17.96  275 
5.Matthew Causer13Chase 1:22.15  235 
6.Arthur Mears13StaffordApex 1:22.62  231 
7.Matthew Spalton13Bramcote 1:22.75  230 
8.Guy Bayley13StaffordApex 1:24.18  218 
9.Iain Macpherson13Co Derby 1:24.69  214 
10.Matthew Moody13Ashbourne 1:26.36  202 
11.Charles Scotcher13Ashbourne 1:29.55  181 
12.Jack Hill13Swadlincote 1:37.06  142 
 James Cox13Bramcote DNC    

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Samuel Eyre14Cheadle 1:12.63  340 
2.Charlie Palmer14Ilkeston 1:13.74  325 
3.William Wretham14Cheadle 1:17.93  275 
4.Paul Haswell14Ashbourne 1:20.41  250 

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Joshua Veale16Chase 1:05.84  456 
2.Connor Osin18BelperMarlin 1:06.52  443 
3.Owen Roberts18Retford 1:06.88  435 
4.William Foster17Ilkeston 1:07.94  415 
5.Stephen Stanley16StaffordApex 1:08.58  404 
6.George Parker15Lichfield 1:10.48  372 
7.Edmund Spink15Co Derby 1:11.60  355 
8.Dalton Smith17Ilkeston 1:14.93  309 
9.Jacob Roberts15Retford 1:15.16  307 
10.Alexander Grace15Dane Valley 1:16.02  296 
11.Travis Day15Burton 1:20.09  253 
 Alex Thurston34NottmLeander DNC    

UP